KUŞADASI PAMUKKALE

Turlar

Kategori
Yurtiçi

KUŞADASI GEZİSİ

Öğrencilerimiz İstanbul ile Kuşadası arasında geçilen iller, dağlar, göller hakkında bilgiler eşliğinde Kuşadası’na varır.

Kuşadası bölgesinin antik çağdaki ve günümüzdeki yeri karşılaştırmalar ve canlandırmalar eşliğinde anlatılır.

Gezinin en güzel yeri Efes Antik Kenti; yaşadığımız topraklarda geçmişte yaşanmış en önemli uygarlık yüzlerinden biri olan Efes’in ünü dünya çapındadır.

Efes Antik Kenti hakkında detaylı gezimiz esnasında çocuklarımız çok etkileneceklerdir. Özellikle de muhteşem Kütüphanesi ve tiyatrosundan.

Şirince Köyü;  günümüze ulaşmış en şirin köylerdendir. İlginç kuruluş hikayesi tertemiz havası Şirin insanları ile çok sevilen Şirince köyü mübadele zamanında boşaltılmış bir Rum köyüdür.

Meryem Ana evi; Hristiyan Dünyası için oldukça önemli olan bu yer dünyada en çok ziyaret alan dini noktalardan biridir Hz. İsa’nın annesinin son yıllarını geçirdiği yer olduğu inanışı burasını meşhur etmiştir.

Selçuklu Kalesi; Beylikler döneminde Aydın Oğulları zamanında yapılmıştır. Hemen eteğinde erken Hristiyanlık döneminde yapılmış olan dönemin en büyük kilisesi Snt. Jean Kilisesi ve Aydın Oğullarından İsa Bey’in yaptırdığı hiç tamamlanamayan İsabey Cami önemli ziyaret noktalarıdır.

Dünyanın eski 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı, mitoloji, Artemis ve hazinesinden geriye kalanların görülmesi mümkündür.

Küçük binası, büyük eserleri ile Selçuk Müzesi, Artemis heykelleri hayran bırakır insanları.

Kuşadası şehrinin sahip olduğu Osmanlı ve Selçuklu dönemindeki tarihi yapılar (Güvercin Adası, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı) günümüzdeki Turizm kültürünün yakından tanınmasını sağlamaktadır.

Öğrenciye Kazandırdıkları;

Şehirlerin tarihi ve coğrafyasını tanımak

Anadolu’da var olmuş medeniyetler hakkında bilgi almak

Anadolu’nun Antik Çağ zenginliğini tanımak

Dünya çapında tanınmış antik kentleri ve eserleri meşhur eden yönleri ile yakından tanımak

Osmanlı, Selçuklu, Bizans, Roma ve İon medeniyetlerinin izlerini bulmak

Mitoloji merakını gidermek

İnanç çeşitliliği Çok tanrılı dinden tek tanrılı dine geçişi öğrenmek

Turizm sektöründe bölgenin önemini kavramak