ALMANYA

Turlar

Kategori
Yurtdışı

ALMANYA GEZİSİ

Almanya Orta Avrupa ülkeleri arasında bilimin ve sanayinin önemli ölçüde gelişmiş olduğunu gözlemlediğimiz ülkelerin başında gelir.

Almanya’ya düzenlediğimiz gezilerimiz öncelikle okullarımızın ikinci yabancı dil bölümlerinde, Almancayı seçen  öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Öğrencilerimizin öğrendikleri dili, resmi dili olan ve çevrelerindeki herkes tarafından konuşulduğu bir ortamda pekiştirtirmeleri amaçlanmakadır. Dil öğrenimlerini desteklemek amacıyla yapılan organizasyonlarımızda tabiki ziyaret ettiğimiz ülkenin tarihini, coğrafyasını ve kültürünü de öğrenmeyi hedeflemekteyiz. Bu bağlamda düzenlenen turlar içerisinde Almanya’da gezilebilecek müze, ören yeri ve tarihi merkezler de ziyaret edilmektedir.

Almanya gezilerimiz başta Başkent Berlin olmak üzere, Münih, Frankfurt, Hamburg, Köln, Stuttgard, Düsseldorf ve Dormund şehirlerine olmaktadır. Bu şehirler Tarih, bilim ve sanayi açısından Almanya’nın ne denli önemli olduğunu görebileceğimiz şehirlerdir.

Bilim açısından dünya tarihine mal olan isimlerden Albert Einstein, Daniel Gabriel Fahreneit, Wilhelm Conrad Röntgen gibi isimler bu çoğrafyada yetişmiştir, aynı zamanda sanayi açısından gelişmiş olan ülke BMW, Mercedes – Benz, Porsche, Audi, Wolksvagen gibi önde gelen otomobil markalarının yanı sıra Bosch, Siemens, Adidas ve Nivea gibi pek çok markaya da ev sahipliği yapmaktadır.

Pek çok sanat akımına ve felsefi akıma ev sahipliği yapmış olan Almanya Orta çağdan kalan Şatoları , Kaleleri, sarayları dev müzelerinin yanı sıra, Otomobil müzeleri, eğlence parkları, Televizyon kuleleri Ve Parklarıyla öğrencilerimize hem tarih, hem yeni bir kültür öğrenebilecek, aynı zamanda öğrendikleri dilin ne şekilde kullanıldığını ve kelimlerin telaffuzunu yerinde öğrenme şansına sahip olacaklar.