KAPADOKYA

Turlar

Kategori
Yurtiçi

KAPADOKYA GEZİSİ

    Okuldan alınan öğrencilerimiz, tarih içerisinde çeşitli devlet, toplum ve önemli kişilerin adlarıyla anılan dönemleri yaşamış,  masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla Dünya’nın en büyüleyici atmosferlerinden birine sahip olan  Nevşehir ilimize yolculuğa başladığı andan itibaren, eğlenceli oyunlar ile harmanlanmış bilgiler verilmeye başlanır. Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya’ ya ulaşıncaya kadar, yol üzerindeki iller, göller, dağlar, geçitler hakkında coğrafik ve iklimsel bilgiler verilir.

Kapadokya bölgesine varmadan önce Kapadokya’ nın tarihi, iklimi, genel kültür yapısı ve geçim kaynakları hakkında bilgiler aktarılır öğrencilerimize.

Masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla Dünya’nın en büyüleyici atmosferlerinden birine sahip Nevşehir, insanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.Dört mevsimi de birbirinden güzel olan Kapadokya”da kış mevsiminde çok yağan kar, peribacalarını tıpkı bir dantel gibi örter. Baharda ise açan gelincikler ve yabani bademler insanın içini adeta yaşama sevinciyle doldurur.

Kısacası insanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kapadokya öğrencilerin görmesi gereken başlıca bölgelerimizden bir tanesidir.